Polska - atrakcyjny rynek internetowy

Strona główna Aktualności

O autorze

Polski rynek internetowy staje się coraz bardziej atrakcyjny dla światowych potentatów. Niedawno na nasz rynek wszedł największy internetowy serwis aukcyjny - eBay, wczoraj pocztę elektroniczną po polsku udostępnił Yahoo!, a także, należący do Google, będący jeszcze w fazie beta testów, serwis pocztowy Gmail wyposażony został w polskojęzyczny interfejs. Serwis Gmail oferuje ponadto sprawdzanie polskiej pisowni.

Sama w sobie informacja o "polskiej" poczcie oferowanej przez potentatów nie jest może bardzo atrakcyjna jednak można się spodziewać, że to dopiero początek ekspansji wielkich firm internetowych na polskim rynku. Prawdopodobnie Yahoo! zamierza już niedługo wkroczyć na polski rynek portali horyzontalnych. Jeśli tak się stanie to niewątpliwie będzie liczącym się graczem, a dla nas - użytkowników powinno nieść to korzystne konsekwencje. Konkurencja powinna podnosić jakość oferowanych usług.

Miejmy nadzieję, że kolejni wielcy gracze walczący o polskich Internautów wyciągną wnioski z inauguracji polskiego eBaya, miejmy nadzieję również, że tak jak w przypadku serwisów aukcyjnych rodzima konkurencja powodzeniem rywalizować będzie naszym rynku tuzami światowego Internetu.

© dobreprogramy
s