Polska jako pierwsza na liście LG do aktualizacji Android 5.0 Lollipop

Strona główna Aktualności

O autorze

Niestety smutną regułą ostatnich lat było, że wielkie koncerny traktowały nasz rodzimy rynek nieco po macoszemu. Opóźnienie niektórych premier względem innych krajów sięga miesięcy a nierzadko nawet niespełna roku. Tak samo opieszale w porównaniu z innymi rynkami otrzymywaliśmy wszelkie aktualizacje do wyższych wersji Androida, co tłumaczono zazwyczaj czasem potrzebnym do dostosowania do specyfiki naszego rynku lub dostosowania nakładek producenta.

W przypadku urządzeń z Androidem, proces aktualizacji wygląda jeszcze gorzej bowiem wielu producentów nie widziało konieczności szybkiego udostępniania nowych wersji oprogramowania do swoich smartfonów czy tabletów. Jedynie właściciele Nexusów mogli cieszyć się najszybszymi aktualizacjami. Z drugiej strony patrząc opóźnienie w dostarczaniu takich aktualizacji nie dotyczy tylko zielonego robocika, ale również Microsoftu. Do dziś nie doczekaliśmy się chociażby polskiej wersji Cortany w Windows Phone 8.1, który miał już swoją premierę kilka miesięcy temu

.

Tym bardziej cieszy postawa LG, który dziś ogłosił, że już za kilka dni polscy nabywcy flagowych smartfonów LG G3 otrzymają jako pierwsi aktualizację do najnowszej wersji Androida 5.0 Lollipop. Co najbardziej zaskakuje, tym razem właściciele G3 otrzymają szybciej taki update niż właściciele ... Nexusów, który otrzymuje aktualizacje wprost od Google. Firma zapowiedziała też, że wkrótce ogłosi harmonogram aktualizacji dla swoich pozostałych urządzeń mobilnych.

Decyzja LG zaskoczyła dziś wielu i pozostaje nam mieć cichą nadzieję, że i inni producenci sprzętu pójdą tą drogą i zaczną trochę bardziej priorytetowo traktować Polskę. Czas pokaże czy w ślad za LG pójdą inne firmy i wreszcie docenią nasz region czy będzie to tylko jednorazowy eksperyment.

© dobreprogramy
s