Polska - kraj bez spamu?

Strona główna Aktualności

O autorze

Serwis Hacking.pl poruszył bardzo ciekawy temat, zwrócił bowiem uwagę na opinię Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (PIIiT) w sprawie "Założeń do Ustawy o Spamie i Spyware" przygotowywanych przez Ministerstwo Transportu i Budownictwa w świetle pozycji Polski na liście największych spamerów świata.

Całe zagadnienie jest bardzo interesujące i warto mu się bliżej przyjrzeć. Pisaliśmy już o conajmniej kontrowersyjnym projekcie "Ustawy antyspamowej", również opinia PIIiT w sprawie merytorycznych rozwiązań proponowanych w projekcie jest niepochlebna. Co jednak ciekawe w podsumowaniu tejże opinii można znaleźć argumenty przeciwne przepisom antyspamowym, które przeciętnego Internautę mogą mocno zszokować.

Okazuje się, że PIIiT uważa, iż problem spamu w zasadzie nie istnieje, uważa również, że rozgarnięty użytkownik sieci powinien ze spamem radzić sobie niemal w 100 %. Coś takiego jak polski spam w sumie nie istnieje, a zjawisko spamu jest wynikiem korzystania przez użytkowników z witryn erotycznych lub umożliwiających kopiowanie nielicencjonowanych utworów...

Konkluzje PIIiT są o tyle ciekawe, że Polska wg firmy Sophos znajduje się na 5 pozycji wśród "producentów" światowego spamu, wyprzedzają nas jedynie: lider - USA, Chiny, Korea Płd. i Francja.

Pytanie zadane więc przez Hacking.pl - Dlaczego więc Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji twierdzi, że nie mamy znacznych problemów ze spamem? trzeba więc chyba pozostawić bez odpowiedzi...

Zachęcamy do zapoznania się z opinią PIIiT (dokument PDF)

© dobreprogramy
s