Polska na czele w rankingach piractwa komputerowego

Strona główna Aktualności

O autorze

Polscy użytkownicy Internetu bardzo chętnie udostępniają pirackie pliki do ściągnięcia w sieciach P2P - wynika z "Raportu na temat gospodarki czarnorynkowej" przygotowanego przez firmę Symantec. Polska zajęła 6. miejsce w światowym rankingu ilości udostępnianych plików (5% wszystkich udostępnień), wyprzedzając takie kraje, jak: Francja, Szwecja, Holandia i Australia. Przed Polską znalazły się: USA (19%), Wielka Brytania (7%), Kanada (6%), Hiszpania (5%) oraz Brazylia (5%).

Najczęściej udostępniane aplikacje to gry na komputery PC, które stanowią aż 49% wszystkich nielegalnych programów w sieci BitTorrent. Niestety duży wkład w upowszechnianiu pirackich gier mają polscy użytkownicy. Aż 8% wszystkich udostępnianych plików z grami PC pochodzi z Polski, co daje nam drugie miejsce na świecie! Pierwsze miejsce przypadło USA (14%), trzecie Brazylii (7%).

Firma Symantec obserwowała sieć BitTorrent oraz transfer pirackimi plikami w okresie trzech miesięcy - od lipca do września 2008 roku. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią raportu (jęz. ang.) lub obszernym streszczeniem (jęz. polski).

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi