reklama

Polska nie jest "internetowo przyjazna"

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak wynika z raportu zatytułowanego 2006-2007 Global Information Technology Report przedstawionego na łamach World Economic Forum, "najbardziej internetowo przyjaznym" krajem okazała się po raz pierwszy Dania. Stany Zjednoczony znalazły się według raportu na siódmym miejscu, podczas gdy Polska dopiero na 58. Przed naszym krajem uplasowały się m. in.: Węgry (32 pozycja), Czechy (33) oraz Rumunia (55), za naszymi plecami znalazła m. in. się Rosja (70), ostatnie pozycje na liście ocenianych krajów zajęły Etiopia, Angola, Burundi i Czad.

Według twórców raportu, internetowo przyjazny kraj to taki, który zapewnia bardzo dobre regulacje prawne oraz posiadający rząd prezentujący jasną politykę rozwoju oraz promocji technologii ICT (Information Communications Technology).

Na doskonały wynik Danii składa się m.in. świetnie przygotowane zapisy prawne oraz jasne stanowisko rządu - można przeczytać w raporcie. Raport wziął pod uwagę 122 kraje oraz regiony, które wykorzystują i czerpią korzyści z rozwoju ICT (Information Communications Technology).

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama