Polska premiera PDF Transformer 2.0 Pro

Strona główna Aktualności

O autorze

Do sprzedaży w Polsce wprowadzona została nowa wersja niezwykle interesującego programu PDF Transformer firmy ABBY, znanej głównie z popularnego programu FineReader, służącego do rozpoznawania tekstu (OCR).

PDF Transformer jest unikalnym programem umożliwiającym konwersję plików PDF do edytowalnego formatu DOC, XLS, HTML lub TXT. Dzięki temu bez konieczności zakupu kosztownego programu Adobe Acrobat możemy uzyskać dostęp do tekstu i grafik zawartych w plikach PDF. Przy konwersji zachowywane są elementy formatowania: tabele, kolumny, tekst wypunktowany, a także hyperłącza. Warto zaznaczyć, że PDF Transformer bardzo dobrze radzi sobie nie tylko z plikami PDF stworzonymi za pośrednictwem Adobe Acrobat ale także przez inne aplikacje (np. QPrinter). Program instaluje się jako rozszerzenie (plugin) programów z pakietu MS Office 2000, XP (2002) lub 2003, integruje się z systemowym eksploratorem plików, a także występuje jako niezależny kreator.

W nowej wersji poprawiono precyzję przekształcania plików PDF oraz dodano kilka przydatnych funkcji. Jedną z nich jest generowanie plików PDF z dowolnej aplikacji pakietu Office. Teraz można nie tylko przekształcać wcześniej utworzone pliki PDF, ale także po przekształceniu ponownie je zapisywać w formacie PDF. Kolejną nowością jest funkcja "drukowania" do formatu PDF z dowolnej aplikacji dostepnej w systemie Windows. Przy czym pliki PDF mogą być z aktywnymi hyperłączami i zabezpieczone szyfrowanym hasłem. Zestaw nowości uzupełnia także nowy, bardziej przyjazny interfejs, który tak jak w wersji 1.0 jest spolonizowany.

Niestety PDF Transformer 2.0 Pro powiela obecny trend odchodzenia od wsparcia starszych systemów Windows. Nowa wersja pracuje już wyłącznie pod kontrolą Windows 2000 i XP. Cena detaliczna programu wynosi 329 zł netto (401 zł brutto), natomiast aktualizacja od wersji 1.0 kosztuje 229 zł netto (279 zł brutto).

Wersję testową PDF Transformer 2.0 Pro można pobrać w dziale PROGRAMY -> Biuro -> Konwertery i generatory PDF

© dobreprogramy
s