Polski SP2 do Visty do pobrania i na Windows Update

Strona główna Aktualności

O autorze

Od godziny 20:00 przychodzi na naszą skrzynkę redakcyjną tyle maili, że nie możemy tej sprawy pominąć - jak informujecie nas wyjątkowo tłumnie, kilka godzin temu w ramach Windows Update pojawił się Service Pack 2 dla polskich wersji systemu Windows Vista.

Co interesujące, na publicznych stronach pobierania witryny Microsoft nie ma jeszcze wielojęzykowej paczki do instalacji offline, a jedynie pięciojęzykowa - o której pisaliśmy w zeszłym miesiącu. Wiadomo jednak, że wielojęzykowa paczka obejmująca polski jest już gotowa - dostępna jest między innymi w kanałach TechNet i MSDN - można więc podejrzewać, że niebawem pojawi się także i publicznie.

Dodatek SP2 dostępny jest na Windows Update jako aktualizacja ważna dostępna wyłącznie dla systemów z zainstalowanym Service Packiem 1. Wszystkim, którzy chcieliby szybko i sprawnie dowiedzieć się czy warto, polecamy lekturę felietonu Co warto wiedzieć o SP2 dla Visty na łamach serwisu TechIT.


Aktualizacja, 30.06.2009, 23:16

Na stronach Microsoft TechNet pojawiły się właśnie linki do pobrania więlojęzykowej paczki pozwalającej zainstalować SP2 na polskich systemach - zarówno Windows Vista, jak i Windows Server 2008. Kierują do wersji dla platform x86, x64 oraz do obrazu ISO zawierającego wszystkie kompilacje. Póki co linki te nie działają jeszcze za każdym razem, prawdopodobnie ze względu na replikację nowych treści między serwerami obsługującymi witrynę Microsoftu.

© dobreprogramy