Polski Uniwersytet Wirtualny rozpoczyna kolejną rekrutację

Strona główna Aktualności

O autorze

Edukacja na wirtualnych uczelniach staje się coraz bardziej popularna, oczywiście przodują w tym zakresie kraje wysoko rozwinięte oraz te, w których niska gęstość zaludnienia i co się z tym łączy duże odległości do placówek dydaktycznych niejako wymuszają takie rozwiązania (choćby Australia).

Edukacja przez Internet niewątpliwie jest rozwiązaniem wygodnym, a często również znacznie tańszym niż konwencjonalna. Powoduje to coraz większe zainteresowanie tym sposobem kształcenia również w naszym kraju. Warto więc aby osoby zapracowane i mieszkające zdala od ośrodków akademickich zainteresowały się tą formą samodoskonalenia.

Dziś rusza kolejna rekrutacja na studia internetowe w pierwszej w Polsce tego typu placówce - Polskim Uniwersytecie Wirtualnym (PUW). Jest to wspólne przedsięwzięcie Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Do tej pory z oferty edukacyjnej PUW-u skorzystało kilka tysięcy studentów. Kandydaci na studia mają do wyboru naukę na 5 kierunkach: informatyka, zarządzanie, politologia, pedagogika, pielęgniarstwo.

Zainteresowanych edukacją w Internecie zapraszamy do odwiedzenia strony Uniwersytetu.

© dobreprogramy

Komentarze