Polski finał Imagine Cup 2005

Strona główna Aktualności

O autorze

W piątek odbył się polski finał drugiej już edycji konkursu Microsoftu Imagine Cup 2005 w kategorii "Programowanie oprogramowania". O konkursie i jego zasadach pisaliśmy szerzej w listopadzie ub.r.

10 zespołów z kierunków informatycznych uczelni Polski przez cały dzień przedstawiało swoje projekty, które w tym roku tworzone były zgodnie z hasłem przewodnim tej edycji konkursu - wyobraźmy sobie świat, w którym technologia znosi wszelkie bariery i podziały istniejące pomiędzy ludźmi. Tegoroczne prezentacje stały na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie trzecie miejsce uzyskał Silesian Team z Politechniki Śląskiej, drugie miejsce przypadło I43 z Politechniki Poznańskiej, zaś najlepszym okazał się pomysł zespół .NET Commando z Politechniki Warszawskiej. Warszawski zespół (w składzie Bartłomiej Zass, Patryk Bajer i Konrad Madej) mówił o Arctic Mary - inteligentnej lodówce, która potrafi zarządzać listą zakupów, powiedzieć, co można zrobić z produktów, które są w środku oraz zorganizować przyjęcie zapraszając znajomych - właścicieli innych inteligentnych lodówek. Zwycięzcy pojadą na kolejny, europejski etap konkursu, który odbędzie się wkrótce w Grecji. Oczywiście będziemy trzymać kciuki, żeby znaleźli się wśród trzech najlepszych drużyn europejskich, które pojadą na światowy finał w Japonii.

Po ciężkim dniu pracy wypełnionym prezentacjami wszystkie drużyny, opiekunowie i sędziowie udali się do klubu Zoo na zasłużony odpoczynek i oficjalne ogłoszenie wyników. Nagrodami w tym etapie były pamiątkowe dyplomy, myszki, Visual Studio .NET 2003 Special Edition, i komputery PocketPC. Finał zakończył się zabawą przy dźwiękach Farben Lehre.

© dobreprogramy
s