Polski oddział Microsoft wyretuszował Murzyna

Strona główna Aktualności

O autorze

W wielu miejscach w sieci pojawiła się informacja o wpadce polskiego oddziału Microsoft, który na jednej ze swoich stron wyretuszował zdjęcie przedstawiające pokój konferencyjny z kobietą i dwoma mężczyznami, z których jeden był czarnoskóry. Retusz został wykonany bardzo nieudolnie, podmieniono tylko głowę zastępując ją uśmiechniętą twarzą białego mężczyzny.

Historia odbiła się sporym echem i trafiła nawet na łamy serwisu Slashdot, zauważył to także CNET. Korporacja zareagowała bardzo szybko, przedstawiciele działu odpowiedzialnego za komunikację społeczną w centrali firmy przeprosili za pośrednictwem Twittera i strona została poprawiona, obecnie przedstawia oryginalne zdjęcie z sympatycznie wyglądającym ciemnoskórym panem. Porównanie oryginalnego zdjęcia i zdjętej już przeróbki można zobaczyć w wielu miejscach.

Pozostaje pytanie o motywy tego działania, Slashdot domyśla się że pracownicy polskiego oddziału musieli uznać, że reklamowanie produktów przy pomocy wizerunku czarnoskórych ludzi nie przekona prawdopodobnie polskich klientów biznesowych.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych