Polski student pierwszym zewnętrznym programistą Chrome

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak do tej pory, kod Chrome pisany był wyłącznie przez programistów zatrudnionych w Google. Wraz z wydaniem wersji finalnej w ubiegłym tygodniu firma dopuściła również możliwość nadsyłania własnych propozycji poprawek do kodu przez osoby z zewnątrz. Po raz pierwszy jednak w projekcie Chrome taka osoba stała się pełnoprawnym członkiem zespołu i na dodatek jest to Polak.

Paweł Hajdan Jr., student informatyki Uniwersytetu Warszawskiego został dopuszczony do bezpośredniego udziału w projekcie i samodzielnego modyfikowania kodu przeglądarki Google Chrome. Jego praca została doceniona po tym, jak niemalże codziennie nadsyłał do Google poprawki mające na celu dostosowanie przeglądarki do pracy na systemach innych niż Windows. Evan Martin, programista Google, ocenia na swoim blogu kod Polaka jako wysokiej jakości.

Oficjalne zasady udzielania dostępu do źródeł Google Chrome są dość restrykcyjne. Szczególowo zostały opisane na stronach projektu. Dość wspomnieć, że należy nadesłać kilkanaście rozbudowanych poprawek, które muszą zostać pozytywnie ocenione przez przynajmniej trzy osoby. Następnie dopiero można rozpoczać proces nominacji.

© dobreprogramy