Polskie dobre programy: wywiad z twórcą Bohemian Killing

Strona główna Wideo Gry

O autorze

Bohemian Killing to polska gra z gatunku gier… sądowych? To zastanawiające, ale takich gier jest tak niewiele, że chyba nie mają oficjalnie przyznanej kategorii (twórcy określają ją mianem dramatu sądowego) – o ile filmów czy seriali dziejących się na sali sądowej jest wiele, to gier zdecydowanie mało, do głowy przychodzi seria gier spod szyldu Phoenix Wright. Zamiast wchodzić w słowo sędziemu, postanowiliśmy zrobić coś innego. Do autora – Marcina Makaja, wysłaliśmy zestaw pytań i poprosiliśmy o nagranie odpowiedzi. Oto czego się dowiedzieliśmy.

Gra doczekała się już pierwszej większej poprawki, poprawiono min. sceny morderstwa, czasy wczytywania oraz motorykę postaci. Producentem tytułu jest zespół The Moonwalls, a wydawcą firma IQ Publishing. Gra jest do nabycia na platformie Steam w cenie 17 EUR i ogółem posiada pozytywne recenzje, co przy tak ciężkim temacie jest sporym wyczynem.

W Bohemian Killing pogracie nawet na starszym sprzęcie, minimalne wymagania to: Windows 7, Intel Core 2 Duo 1,66 GHz, 4 GB RAM oraz karta graficzna pokroju Radeon HD 7500G, wystarczy nawet zintegrowany układ Intel HD Graphics 3000. Tytuł można również odpalić na Makach (Mac OS X 10.8.5).

© dobreprogramy