Polskie resorty siłowe chcą inwigilacji Internautów

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak informuje Rzeczpospolita, polskie resorty siłowe chcą mieć rozległe uprawnienia związane ze śledzeniem działań Internautów.

Według Rzeczpospolitej, 8 czerwca w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji spotkali się przedstawiciele Policji, Straży Granicznej, CBA, ABW i MSWiA, by dyskutować o anonimowości w polskiej sieci. Uczestnicy spotkania zażądali zmian w prawie, które zmusiły by wszystkie polskie serwisy internetowe do gromadzenia i przechowywania przez 5 lat wszelkich informacji o aktywności odwiedzających je Internautów. Powstała wówczas grupa robocza ma wprowadzić zmiany do nowelizowanej ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Co więcej, dostęp do danych miałyby wszystkie organa ścigania przez 24 godziny na dobę i to bez wiedzy serwisu. Tak totalna inwigilacja umieściła by Polskę w czołówce państw śledzących swoich obywateli, takich jak Francja czy Wielka Brytania. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule Czy to koniec anonimowości w Internecie? przez Rzeczpospolitą.

© dobreprogramy

Komentarze