Polytopia na weekend – Cywilizacja w Twojej kieszeni

Strona główna Aktualności
image

O autorze

W tym tygodniu w ramach cotygodniowej rozrywki proponujemy The Battle of Polytopia. To świetna turowa gra strategiczna, w której gracz kieruje wybraną cywilizacją, rozwija technikę, powiększa swoje terytorium, buduje armię i rozbudowuje miasta. W grę można grać samemu lub w trybie „pass & play”, podając smartfon innym graczom, co czyni ją świetną grą na kilka wolnych dni spędzanych z rodziną.

Mapy w tej grze są złożone z kwadratów i generowane proceduralnie, dzięki czemu każda rozgrywka jest inna. Do wyboru mamy tu w sumie 10 plemion, wzorowanych na prawdziwych cywilizacjach, z czego w darmowej wersji gry dostępne są 4: podobna do Chińczyków Xin-Xi, wzorowana na Rzymianach Imperius, przypominająca Wikingów Bardur i arabska Oumaji. Każde z plemion startuje z inną technologią i rozwija się nieco inaczej. Rozwijanie populacji daje coraz większe możliwości wykonywania zadań w każdej z tur, coraz bardziej zaawansowane jednostki bojowe i tym podobne. Warto też powiększać terytorium i przejmować miasta sąsiadów.

Zasady gry są bardzo proste. Samemu można zagrać w trybie dążenia do perfekcji, gdy każda z rozgrywek ma 30 tur, co pozwala skończyć w około pół godziny. Można również zagrać w trybie dominacji i starać się wyeliminować sąsiadów.

Ponieważ każda gra jest inna, The Battle of Polytopia długo się nie nudzi. Można w nią zagrać na Androidzie i iOS-ie. Polecamy grać na tablecie – większy ekran będzie wygodniejszy.

© dobreprogramy