r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ponad 11 % Mozilli

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczoraj holenderska firma OneStat.com opublikowała raport, z którego wynika, że liczba użytkowników przeglądarek Mozilli wzrosła od kwietnia br. o 2,82 procenta. Oczywiście stale zdecydowanym liderem jest Internet Explorer, który stracił 1,18 procenta w tym samym okresie.

Firefox wg OneStat.com obecnie ma przeszło 11-to procentowy udział w rynku, statystyka wskazuje na bardzo słabe wyniki Opery jednak niewątpliwie jest to częściowo spowodowane ukrywaniem tożsamości w łańcuchu user-agent i rozpoznawaniem jej jako IE. Po wejściu w życie wersji 9, która już będzie odpowiednio się "przedstawiać" niewątpliwie notowania Opery wzrosną.

Obecnie notowania globalnie wg raportu przedstawiają się następująco: Microsoft IE 85.45 %, Mozilla Firefox 11.51 %, Apple Safari 1.75 %, Netscape 0.26 %, Opera 0.77 %. Gorzej pozycja IE przedstawia się w USA i Kanadzie gdzie przeglądarka firmy Microsoft przekonuje do siebie jedynie 78,52 % Internautów przy niemal 17 % miłośników Firefoksa. Mekką Internet Explorera okazuje się natomiast Wielka Brytania gdzie uzyskuje on wynik 93,37 % przy niespełna 5 % Firefoksa.

Badania zostały przeprowadzone na 2 milionach Internautów w 100 krajach.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.