r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ponad 171 mln obrotów Allegro w 2002 r.

Strona główna Aktualności

Łączna wartość sprzedanych przedmiotów na internetowych aukcjach Allegro w 2002 r. wyniosła ponad 171 mln złotych. Oznacza to prawie 80% wzrost w porównaniu do roku poprzedniego. Firma deklaruje, że udaje się jej wypracować zysk netto.

Dziennie ubiegłym roku sprzedawano na platformie ok. 4,5 tys. przedmiotów (w całym roku ponad 1,6 mln). Liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 700 tys., co oznacza wzrost o 115%. Średnio w 2002 r. przybywało 1 tys. kont dziennie. Wzrost liczby użytkowników przedstawiciele serwisu tłumaczą przedłużeniem umowy afiliacyjnej z Onetem i zawarciem nowej z Wirtualną Polską. W stosunku do prognoz z początku roku serwis pozyskał więcej użytkowników, ale zanotował nieco niższy obrót.

Obecnie Allegro ma zarejestrowanych ponad 730 tys. kont a codziennie przybywa ich średnio około 1,7 tys. Ilość aukcji, zakończonych transakcją dochodzi do 40%. Serwis aukcyjny ugruntował swój niemal monopol rynkowy.

Źródło: BiznesNet

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.