reklama

Ponad 30% kupujących PlayStation 4 miało Xboxa 360 lub Wii

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Firma Sony z pewnością może być zadowolona z wyników sprzedaży osiąganych przez ich najnowszą konsolę do gier. PlayStation 4 wybierają nawet dotychczasowi użytkownicy Xboxa 360 oraz Wii.

Jak do tej pory, obecną generację konsol zdominowała firma Sony. Ich urządzenie sprzedaje się lepiej od konkurencyjnego Xboxa One. Wyniki nie powinni nikogo dziwić, w końcu japoński producent zaoferował sprzęt wydajniejszy, tańszy, bez początkowych ograniczeń oraz dostępny w większej części świata. Wiemy, że PlayStation 4 sprzedało się już w liczbie ponad 7 milionów sztuk, co jest wynikiem naprawdę imponującym. Natomiast najnowsze informacje, podane przez Johna Kollera, wiceprezesa do spraw marketingu Sony, przedstawią interesujące dane dotyczące osób, które zdecydowały się na zakup konsoli stworzonej przez japońską firmę.

31% osób, które zdecydowały się na PlayStation 4, to użytkownicy Xboxa 360 oraz Wii, a więc klienci wybrali produkt konkurencji, mimo iż mogli kupić nowszą wersję ich obecnego urządzenia. Na sprzęt od Sony decydują się również osoby, które nie posiadały konsoli poprzedniej generacji — stanowią one 17% kupujących. John Koller dodaje, że klientów, którzy jako pierwsi zdecydowali się na zakup PlayStation 4, można nazwać prawdziwymi koneserami gier wideo i są oni niezwykle ważni dla jego firmy.

Wyniki, jakie obecnie osiągnęła nowa konsola od Sony, raczej nie powinny nikogo dziwić. Ta generacja będzie należała do PlayStation 4 i nawet sprzedawanie Xboxa One w wersji bez Kinecta, nie pomoże Microsoftowi nawiązać walki o pierwsze miejsce. Gigant z Redmond początkowo chciał stworzyć urządzenie, które miało zastąpić większość domowego sprzętu RTV. Niestety na naprawdę dobrą prezentację Xboxa One musieliśmy czekać do tegorocznych targów E3, gdzie Microsoft w końcu zrozumiał, do czego powinna służyć konsola do gier. Szkoda, że tak późno.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić