reklama

Ponad 50 poprawek w Pincie 0.6

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Po dwóch miesiącach prac ukazała się kolejna wersja darmowego, wieloplatformowego edytora grafik rastrowych Pinta, mocno inspirowanego popularnym programem Paint.NET.

Ta odsłona programu nie wprowadza nowych narzędzi. Tym razem twórcy Pinty skupili się na poprawianiu znanych błędów. Na liście rozwiązanych w tej wersji problemów znalazło się łącznie ponad 50 zgłoszonych błędów, w tym błąd otwierania plików w formacie TIFF o rozszerzeniu „tif” oraz plików w formacie OpenRaster, nieprawidłowe wypełnianie z użyciem narzędzia Wypełnianie, problemy związane z klonowaniem i gradientami i wiele innych. Dodano również możliwość powiększania płótna obrazu z użyciem narzędzia do przycinania i obsługę flagi orientacji w EXIF. Pełną listę poprawek można znaleźć na stronie projektu.

Najnowszą wersję Pinty pobrać można dla systemów Windows, Linux i Mac OS X z działu PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej. Na systemach Linux i Mac OS X program wymaga obecności Mono Framework. Użytkownicy systemu Windows będą potrzebować bibliotek GTK#.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić