r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ponad 6% ruchu w Sieci zależy od firmy Google

Strona główna Aktualności

Około 6,4% całego ruchu w Sieci należy do firmy Google. Według Arbor Networks liczba ta stale wzrasta.

Gdyby Google zajmował się dostarczaniem Internetu, byłby obecnie drugim pod względem wielkości dostawcą na świecie. Pozycja firmy z Mountain View znacząco wzrasta począwszy od końca 2007 roku. Możliwe nawet, że jest jeszcze większa, niż podane 6,4%. Gdyby do statystyk doliczyć Google Global Cache, a także wyeliminować wszystkie błędy w danych dotyczących peeringu z sieciami klienckimi, Google odpowiadałby za około 8-12% całego ruchu w Sieci. Warto też zauważyć, że ponad 70% wymiany ruchu między dostawcami usług internetowych odbywa się za pośrednictwem firmy kierowanej przez Ericka Schmidta.

Można się spodziewać, że w najbliższym okresie pozycja Google’a będzie wzrastać. Tylko od stycznia udział firmy w ruchu w Sieci wzrósł o 1 punkt procentowy. Google nie nawiązuje peeringu jedynie z nielicznymi operatorami tier1 czy krajowymi monopolistami, którzy często na mocy prawa po prostu nie mogą prowadzić takich kontaktów. Pełen raport na temat udziału firmy Google w globalnym ruchu w Sieci można znaleźć na stronach Arbor Networks.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.