Ponad połowa europejskich domów z podłączeniem do Internetu

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak informuje Europejskie Biuro Statystyczne, już ponad połowa gospodarstw domowych krajów Unii Europejskiej oraz 94 procent przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 10 osób ma dostęp do Internetu.

Badania wykazują również, że jedna trzecia gospodarstw domowych Unii Europejskiej oraz trzy czwarte przedsiębiorstw posiada łącze szerokopasmowe. Najbardziej powszechną dostępność Internetu zanotowano w Holandii (80 % gospodarstw domowych jest podłączonych do sieci), Danii (79 %), Szwecji (77 %) i Luksemburgu (70 %).

W takich państwach jak Grecja, Słowacja, Węgry, Litwa i Portugalia stosunek gospodarstw domowych posiadających łączność z Internetem do wszystkich ogółem jest najniższy, waha się od 23 do 35 procent.

Także dostępność Internetu w przedsiębiorstwach jest zróżnicowana. Największy procent przedsiębiorstw podłączonych do sieci odnotowano w Finlandii (99 %), Danii (98 %) oraz Holandii (97 %). Jedynie w takich państwach jak Łotwa (80 %), Cypr (86%), Litwa (88%) i Polska (89 %) mniej niż 90 procent przedsiębiorstw posiada łączność z Internetem.

© dobreprogramy
s