r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Popfly niedługo w publicznej becie

Strona główna Aktualności

Już jakiś czas temu pisaliśmy o nowym, niekonwencjonalnym projekcie Microsoft o równie rzadko spotykanej jak na realia tej korporacji nazwie Popfly. Przypomnijmy, że celem Popfly jest umożliwienie każdemu użytkownikowi stworzenia własnej dynamicznej aplikacji internetowej bez posiadania wiedzy programistycznej - niejako z "klocków" udostępnianych nie tylko przez producenta, ale przede wszystkim budowanych przez społeczność samych użytkowników.

Dotychczas niewiele mówiło się o Popfly - powodem takiej ciszy był zapewne fakt, że wersja alpha aplikacji dostępna jest aktualnie tylko w prywatnym programie, na zaproszenie. Eric Griffin z Microsoft na swoim blogu w enigmatyczny sposób zapowiada jednak, że taki stan rzeczy już wkrótce ulegnie zmianie i każdy będzie mógł przetestować możliwości Popfly w publicznym programie beta. Kiedy - na to pytanie nie ma jeszcze odpowiedzi, ale Griffin już teraz zapowiada sporą niespodziankę.

Tymczasem nie tylko Microsoft rozwija aplikacje typu mashup editors. Nad podobnymi projektami pracuje także Google (Google Mashup Editor) i Yahoo (Yahoo! Pipes). Z testu przeprowadzonego w lipcu przez serwis CNET wynika jednak, że konkurencyjne dla Popfly aplikacje są wciąż zbyt trudne w użyciu dla osób niemających żadnej wiedzy programistycznej - a o to przecież w tym wszystkim chodzi.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.