r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Poprawione Wine

Strona główna Aktualności

Właśnie ukazała się nowa wersja Wine, programu umożliwiającego uruchamianie pod Linuksem wielu windowsowych programów i gier.

Do najważniejszych zmian należy poprawa obsługi technologii Direct3D i lepsza wydajność, co z pewnością ucieszy miłośników gier. Prócz tego, programiści skupili się nad poprawieniem zarządzania pamięcią, obsługi systemów 64-bitowych i innymi drobnymi błędami. Szczegółowe informacje na temat nowej wersji dostępne są na stronie twórców

Tymczasem, projektowi Wine rośnie ciekawa konkurencja. Jest nią Alky, działające na nieco innej zasadzie. Idea Wine polega na serwerze, który pośredniczy w komunikacji pomiędzy windowsową aplikacją a systemem operacyjnym, zaś Alky opiera się na pomyśle modyfikowania plików programu tak, aby mógł się on niezależnie wykonać. Daje to znaczny zysk wydajności, a także zdejmuje z użytkowników konieczność instalowania narzędzi - dostaną oni program, który bez dodatkowych zabiegów będzie działać na ich systemie. Aktualnie Alky jest w fazie konceptualnej, niedostępne są jeszcze żadne działające wersje testowe.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.