r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Poprawka w trzy dni

Strona główna Aktualności

Czy Microsoft może wydać poprawkę w trzy dni? Okazuje się, że tak. Warunkiem jest, aby była to poprawka do DRM.

W ciągu trzech dni od odkrycia dziury w zabezpieczeniach DRM Microsoft wydał odpowiednią poprawkę ustanawiając nowy rekord w szybkości łatania swojego kodu. Okazuje się więc, że Microsoft potrafi szybko wydać poprawkę, wszystko jednak zależy od tego jak to poprawka. W odpowiedzi na narzekania użytkowników domagających się szybszego łatania dziur w bezpieczeństwie Microsoft odpowiadał, że poprawki wymagają testowania a administratorzy chcą móc instalować poprawki w swoich sieciach w zaplanowanym, przewidywalnym rytmie. Czy poprawka do DRM też nie musiała być testowana? Musiała, jednak pojawia się jeszcze jeden czynnik. W przypadku opóźnienia poprawki bezpieczeństwa użytkownicy wymienią się różnymi złośliwymi komentarzami pod adresem Microsoftu jednak nie będzie to miało żadnego większego wpływu na sytuację korporacji. W przypadku DRM jest jednak inaczej. Dziura w zabezpieczeniach chroniących pliki audio znacznie pogarsza relacje z partnerskimi wytwórniami fonograficznymi co może mieć natychmiastowe skutki finansowe.

Miejmy nadzieję, że Microsoft przeanalizuje swoje przyszłe dochody także w dłuższej perspektywie i dostrzeże konieczność szybszego wypuszczania poprawek bezpieczeństwa.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.