reklama

Poprawka zwiększająca wydajność Outlooka 2007

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Bez większego rozgłosu Microsoft wydał niedawno skumulowaną poprawkę do programu pocztowego Outlook 2007 z wieloma interesującymi zmianami.

Głównym zadaniem poprawki jest zwiększenie wydajności pracy programu z dużymi plikami PST i OST, w których przechowywane są dane. Do tej pory Microsoft zalecał, by rozmiar tych plików nie przekraczał 2 GB - w przeciwnym wypadku dało się zauważyć znaczący spadek wydajności Outlooka, zwłaszcza przy odbieraniu nowej poczty. Teraz poziom zalecanego rozmiaru został podniesiony do 5 GB - według zapewnień Microsoftu, poniżej tego poziomu nie powinno być żadnego spadku wydajności. Maksymalny rozmiar pliku PST wynosi teraz aż 25 GB - z większymi plikami Outlook również będzie działał prawidłowo, ale prawdopodobnie wydajność będzie już wtedy nie do przyjęcia.

Poprawka będzie częścią Service Packa 2 do pakietu Office 2007, ale zanim SP2 zostanie wydany istnieje możliwość pobrania jej w wersji autonomicznej. W tym celu należy udać się na stronę artykułu KB961752 i zażądać przesłania poprawki e-mailem. W artykule tym opisano również szerzej pozostałe zmiany wprowadzane przez wspominaną aktualizację.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama