r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Poprawki dla Adobe Reader i Acrobat dopiero 12 stycznia

Strona główna Aktualności

Adobe - twórca oprogramowania Reader i Acrobat do przeglądania i edycji dokumentów PDF - oficjalnie poinformował, że wykryte w tych programach krytyczne luki bezpieczeństwa zostaną załatane dopiero w drugim tygodniu stycznia.

Adobe, które publikuje swoje poprawki cyklicznie, nie zdecydowało się na złamanie ustalonego terminarza i podało, że luki zostaną załatane dopiero 12 stycznia w ramach kwartalnego wydawania aktualizacji. Do tego czasu użytkownicy zostaną pozostawieni sami sobie z krytyczną luką "Zero-Day", na którą dodatkowo opracowano już exploit pozwalający atakującemu przejąc kontrolę nad komputerem. Tymczasowym rozwiązaniem problemu jest całkowite wyłączenie obsługi JavaScript w programach Adobe Reader i Acrobat lub skorzystanie z alternatywnego oprogramowania do obsługi dokumentów PDF.

Użytkownicy korzystający z programów Reader i Acrobat w wersji 9.2 i wcześniejszych powinni także uważać na odbierane maile z załącznikami. Jak informują specjaliści, w sieci krąży już trojan zaszyty w plikach ze sfałszowanym podpisem cyfrowym Microsoftu, który wykorzystuje luki odkryte w oprogramowaniu Adobe.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.