Paryż - Miasto Świateł, czyli Tetris na planszy

Paryż - Miasto Świateł to dwuosobowa gra planszowa będziemy starali się oczarować paryżan grą świateł elektrycznych latarni odbijających się od ścian wznoszonych budynków. Co ciekawe, budynki te bliźniaczo podobne są do dobrze wszystkim znanych tetrisowych klocków.

Inspiracje grami wideo to w świecie planszówek żadna nowość. Często są to pełne konwersje cyfrowych tytułów – mamy więc zarówno planszowego Dooma, planszowe This War of Mine, jak i planszową Cywilizację

Pracownia Snów - oniryczne klimaty w grach planszowych

Na mój kanał trafiła właśnie pierwsza przedpremierowa recenzja gry planszowej. Pracownia Snów to ciekawa logiczna układanka od wydawnictwa Lacerta, w której staramy się uzyskać kontrolę nad naszymi snami i zapewnić sobie zasłużony, spokojny odpoczynek. Gra przyciąga uwagę nie tylko niebanalną tematyką, ale też świetnym wykonaniem.

Kontynuując rozważania, które rozpocząłem przy okazji poprzedniego wpisu.

Rzut oka na grę Nava. Czy da się wydać szachy w XXI w.? [Kickstarter]

Dziś na moim kanale film o grze nieco innej niż to, do czego przyzwyczaiły nas współczesne planszówki. Nava to abstrakcyjna logiczna gra, której kampania trwa aktualnie na Kickstarterze. Inspiracją dla niej były powstałe w starożytnej Azji Bagh-Chal i Go. Mamy więc tu do czynienia ze swoistym powrotem do korzeni gier planszowych. Gracze starają się wyłożyć wszystkie swoje kostki na planszę albo zająć wrogie piony, zanim zrobi to przeciwnik. Nie ma tu tematu, nie ma klimatu - jest czysta abstrakcja i masa taktycznych decyzji.

Nava

Wsiąść do Pociągu: Niemcy - recenzja gry planszowej w 4 minuty

Wsiąść do Pociągu: Niemcy to ciekawa odsłona rodzinnego hitu o budowaniu kolejowych połączeń. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to samodzielna gra, do której nie jest wymagane posiadanie żadnej z poprzednich części serii. Jeśli chcielibyście się dowiedzieć o tej grze czegoś więcej, zapraszam do recenzji na kanale Po prostu planszówki:

https://www.youtube.com/watch?v=I4C4nhifoVU

  

Rzut oka na Hideous Abomination - zapowiedź gry planszowej [Kickstarter]

Dziś na moim kanale pierwsza zapowiedź gry z Kickstartera. Hideous Abomination to interesująca imprezówka, która przykuwa uwagę świetnymi grafikami i nietypową tematyką - przywoływać tu będziemy bowiem do życia potwory niczym doktor Frankenstein! 

Jeśli chcielibyście się dowiedzieć o niej czegoś więcej, zapraszam na kanał Po prostu planszówki:

https://www.youtube.com/watch?v=Ijq9NgHXhzM

 

Kemet - recenzja gry planszowej w 4 minuty

Kemet to świetna gra typu area control, która moim zdaniem spokojnie może konkurować z takimi tytułami jak Blood Rage. Jeśli chcielibyście się dowiedzieć tej grze czegoś więcej, zapraszam do obejrzenia nowej recenzji na kanale Po prostu planszówki:

 https://www.youtube.com/watch?v=CHDBT_qC9Rc

Zachęcam do lajkowania i subskrybowania. Będzie to ogromna pomoc dla tak małego kanału, jak mój!  

Po prostu: Niezłe Ziółka - recenzja małej karcianki w niecałe 3 minuty

Niezłe Ziółka to jedna z moich ulubionych małych gier karcianych. Jeśli szukacie tytułu, który nada się do pogrania z rodzicami, świetnie sprawdzi się podczas wypadu na piwo i będzie można go wyłożyć na stół także w przerwie między cięższymi planszówkami, to polecam zainteresować się Ziółkami.

Więcej dowiecie się z mojej krótkiej recenzji na kanale Po prostu planszówki:

https://www.youtube.com/watch?v=3OsM53YJDuY