Pop-up'y niezwyciężone

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak informuje serwis Wirtualne Media, sieć reklamowa Ad.net znalazła sposób jak obejść blokadę pop-ów w Microsoft Service Pack 2 dla systemu Windows.

W Polsce rynek reklamy internetowej cały czas się rozwija i nic nie wskazuje na to, by ten rozwój miał być zahamowany. Reklamy on-line to zwiększone zyski dla firmy, a także nowe formy reklamy, jakie wymyślane są przez wydawców. Jednak nie wszyscy lubią tego rodzaju formy reklamy i obecnie spora część firm stara się ochraniać Internautów przed pop-upami. Przykładem niech będzie Microsoft i sławny już Service Pack 2 (SP2) dla Windows XP, który automatycznie blokuje reklamy w wyskakujących okienkach. Jednak, jak się okazało, wszystko do czasu...

Propozycję omijania blokady dla Microsoft Service Pack 2 znalazła sieć reklamowa Ad.net ze względu na wprowadzony mechanizm: adserwer Ad.netu rozpoznaje, czy użytkownik ma zainstalowany Service Pack 2 i w zależności od tego serwuje odpowiedni kod reklamy pop-upowej. W systemach Windows XP z zainstalowanym SP2 pierwotnie zablokowany Pop-up, zostanie wyemitowany w momencie, gdy użytkownik będzie kontynuował swoją wycieczkę po witrynie. Każda akcja internauty w serwisie (kliknięcie, zaznaczenie tekstu) spowoduje wyświetlenie się reklamy pop-upowej.

Według Adama Wysockiego - Dyrektora ds. Obsługi Klientów sieci Ad.net. "Uważam, że to dobra wiadomość dla rynku reklamy internetowej, ponieważ formy pop-upowe są nadal bardzo cenionymi i skutecznymi możliwościami zaistnienia w Internecie. Mam nadzieję, że nasi klienci będą zadowoleni z zaproponowanego rozwiązania".

© dobreprogramy
s