Porozmawiaj z Encartą

Strona główna Aktualności

O autorze

W blogu członków grupy pracującej w Microsofcie nad rozwiązaniami komunikacji w czasie rzeczywistym (RTC News) przedstawione zostały dwa boty, z którymi można porozmawiać poprzez program MSN Messenger lub Windows Messenger. Pierwszy z nich (BBC Backstage, pod adresem bbcbackstage@hotmail.com) informuje o programie telewizyjnym BBC, zaś drugi (Encarta Instant Answers, pod adresem encarta@conversagent.com) odpowiada na pytania z zakresu encyklopedii Encarta. O ile dla polskich czytelników pierwszy z automatów pewnie nie będzie zbyt przydatnym kontaktem, Encarta Instant Answers przy znajomości języka angielskiego potrafi podpowiedzieć naprawdę wiele.

Bota Encarty dodaje się do komunikatora tak jak zwykły kontakt, poprzez adres e-mail. Następnie po przywitaniu się z botem (Hello) można zadawać mu bardzo różne pytania. Encarta może przykładowo powiedzieć, kim był Adam Mickiewicz (Who is Adam Mickiewicz?), kiedy urodził się Lech Wałęsa (When was Walesa born?), która godzina jest teraz w Japonii (What time is it in Japan?), albo pokazać na mapie wybrane miasto (Where is Wroclaw?). Z rozmowy z Encartą można również dowiedzieć się, jak wyrazić aktualną temperaturę w stopniach Fahrenheita (4 C in F) albo jakie są pierwiastki równania x2-3x=10 (solve x^2-2x=10). Gdy automat zna więcej szczegółów na dany temat, proponuje otwarcie okna Encarty, w którym znajduje się szersza odpowiedź.

Użytkownikom Messengera polecamy przećwiczyć rozmowę z botem i podzielić się w komentarzach innymi typami pytań, na które może on udzielić odpowiedzi.

© dobreprogramy
s