Porozumienie Google z Viacomem

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczoraj, późnym wieczorem korporacje Google i Viacom nawiązały porozumienie w sprawie przekazania logów z serwisu YouTube. Zgodnie z ustaleniami gigant z Mountain View może teraz przekazać koncernowi medialnemu anonimowe logi, które nie pozwolą na identyfikację poszczególnych użytkowników.

Przypomnijmy, iż spór pomiędzy wspomnianymi korporacjami rozpoczął się w marcu ubiegłego roku. Wtedy to Viacom złożył pozew przeciwko Google, zarzucając mu nagminne łamanie praw autorskich poprzez serwis YouTube, na łamach którego pojawiały się nielegalnie materiały będące własnością koncernu medialnego. Viacom w związku z tym procederem oszacował swoje straty na kwotę miliarda USD i tyle też zażądał. Sprawa swoje rozwiązanie znalazła 3 lipca br. w Sądzie Federalnym stanu Nowy Jork, który orzekł, iż Google zobowiązuje się udostępnić poszkodowanemu niemal całą bazę serwisu YouTube, w tym także loginy i numery IP użytkowników, oraz informacje na temat ich aktywności itp.

W myśl nawiązanego porozumienia Google zobowiązuje się do udostępnienia anonimowych logów. Viacom uzyskał możliwość podglądu materiałów przeglądanych przez danego użytkownika bez możliwości jego identyfikacji.

© dobreprogramy