Porsche Taycan. Bardzo drogi odtwarzacz Apple Music

Strona główna Aktualności
Porsche Taycan to bardzo drogi odtwarzacz Apple Music
Porsche Taycan to bardzo drogi odtwarzacz Apple Music

O autorze

Porsche Taycan to nie tylko pierwszy całkowicie elektryczny samochód tej marki. To także pierwszy samochód, którego oprogramowanie dostanie aplikację Apple Music. Nie trzeba w nim podłączać iPhone'a, by posłuchać muzyki z usługi Apple.

Taycan to bardzo drogi odtwarzacz Apple Music

Porsche Taycan budzi spore emocje wśród fanów motoryzacji – w końcu kto to widział elektryczne Porsche? Z punktu widzenia oprogramowania samochód także jest ciekawy. Jako pierwszy w historii dostał wbudowaną aplikację muzyczną firmy Apple. Pozwala słuchać muzyki z biblioteki i playlist Beats 1 bez podłączania smartfonu i bez korzystania z Apple CarPlay.

Nowi właściciele Taycanów, gdy już nauczą się wymawiać nazwę swoich samochodów, dostaną w prezencie transfer danych na potrzeby Apple Music na 3 lata. Ponadto każdy właściciel samochodu marki Porsche będzie mógł korzystać z Apple Music za darmo przez maksymalnie pół roku.

Samochody z aplikacjami na wyłączość

Możliwe, że Apple Music pojawi się także w innych samochodach marki Porsche, które będą w stanie obsłużyć aplikację. Ponadto Apple Music będzie można obsługiwać z pomocą własnego asystenta głosowego Porsche i przygotować playlistę w Apple Music na podstawie dowolnego kawałka z radia. Ciekawe, czy innym producentom uda się podpisać podobne kontrakty.

Przypuszczam, że niedługo dostępne aplikacje będą jednym z kryteriów wyboru samochodu. Usługi cyfrowe bywają czynnikiem decydującym przy kupnie smartżarówek, telewizora czy głośników. Sprzęt schodzi na dalszy plan, kluczowa jest usługa i oprogramowanie. To samo czeka nas na rynku samochodowym.

© dobreprogramy
s