Portable Update 2.5.1

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Portable Update to narzędzie służące do aktualizacji systemu operacyjnego Windows na komputerze bez dostępu do Internetu.

Choć połączenie z siecią jest dziś bardzo powszechne, w niektórych sytuacjach użytkownicy świadomie z niego rezygnują, by na przykład dodatkowo chronić dane przechowywane na dysku twardym swojego peceta. Jednocześnie dbają o to, by został on wyposażony w najnowsze dodatki do popularnych "okienek", które domyślnie można zainstalować tylko korzystając z aplikacji Windows Update wbudowanej w system operacyjny Windows. Alternatywą okazuje się natomiast opisywany tu Portable Update.

Aby zaktualizować system operacyjny na pececie bez dostępu do Internetu przy wykorzystaniu Portable Update należy skorzystać z zewnętrznej pamięci przenośnej USB, na której będzie można umieścić stosowne pliki (należy je pobrać bezpośrednio z komputera podłączonego do sieci). W momencie, gdy chcemy jednocześnie zaktualizować kilka systemów, możemy umieścić rozmaite aktualizacje w jednym folderze pamięci USB, gdyż opisywany program zidentyfikuje je oddzielnie. Natomiast jeśli nie dysponujemy zewnętrznym dyskiem twardym, pendrivem czy też innym tego typu urządzeniem, możemy przenieść odpowiednie dane za pośrednictwem prywatnej sieci LAN.

Portable Update został przetestowany przez autorów programu na następujących systemach operacyjnych: Microsoft Windows 10; Microsoft Windows 8.1; Microsoft Windows Server 2012; Microsoft Windows Server 2012 R2; Microsoft Windows 8; Microsoft Windows 7; Microsoft Windows Server 2008 R2; Microsoft Windows Server 2008; Microsoft Windows Embedded POSReady 2009; Microsoft Windows Xp (od SP3); Microsoft Windows Vista; Microsoft Windows Server 2003 i Microsoft Windows 2000 (od SP4).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Virtus   7 #3 17.10.2017 18:30

Ktoś przetestował go na 10-ce?

phx84lbn   12 #2 28.09.2015 09:28

Coś pokroju Autopatchera...
Różnica jest taka, że tutaj program aktualizacje przechwytuje z katalogu "Software Distribution" i daje możliwość instalacji offline na innych kompach. Ma swoje plusy - zwłaszcza, że niektórzy (jak ja) używają zmodyfikowanych obrazów instalacyjnych ze zintegrowanymi poprawkami. Wtedy nie muszę ściągać wszystkich aktualizacji (Autopatcher) tylko te które są mi potrzebne...

Ale ma też minusy - nie ma żadnego modułu sprzątającego (albo jeszcze do tego nie doszedłem), który wywaliłby przestarzałe łatki, w miejsce których wyszły nowe. I tu ukłon w stronę AP.

Autor edytował komentarz.
Bogdan_G   19 #1 28.09.2015 09:11

To na XP trzeba SP4 żeby skorzystać z tego programu?