Portal: prosta metoda na przesyłanie plików z PC na urządzenia z iOS

Strona główna Aktualności

O autorze

Portal - WiFi File Transfers to aplikacja dzięki której w banalnie prosty sposób prześlemy pliki z komputera PC na urządzenie z systemem iOS. Usługa zadebiutowała już dwa miesiące temu na Androidzie, a teraz przyszła pora na urządzenia z iOS.

Działanie Portalu jest bardzo proste. Aby z niego skorzystać powinniśmy uruchomić aplikację, a na komputerze wejść na specjalnie przygotowaną stronę i sprawdzić czy oba urządzenia są podpięte do sieci Wi-Fi. Następnie za pomocą telefonu skanujemy podany na stronie kod qr. Po chwili następuje połączenie.

Teraz wystarczy tylko dodać na stronie pliki które chcemy przesłać. Czas transferu zależy w dużej mierze od ich wielkości, ale w przypadku dokumentów czy zdjęć całość odbywa się błyskawicznie. Z poziomu aplikacji mobilnej możemy przesłać plik dalej za pomocą systemowego menu udostępniania.

Rozwiązanie takie jest przydatne zwłaszcza gdy chcemy przesłać pliki z czyjegoś komputera. Wystarczy jedynie przeglądarka i połączenie z Wi-Fi. Aplikację Portal znajdziecie w naszej bazie oprogramowania. Dostępna jest za darmo i nie zawiera reklam.

© dobreprogramy
s