PortraitPro PortraitPro 21.4.2

Strona główna Mac Grafika Narzędzia dla fotografów
Pobierz program

PortraitPro to zaawansowany program do retuszu zdjęć portretowych, który łączy ogromne możliwości z prostotą interfejsu i wiele czynności może wykonać automatycznie.

Po wyborze płci modela i oznaczeniu charakterystycznych punktów twarzy program pozwala na upiększenie jej użyciem predefiniowanych ustawień lub ręczne z pomocą precyzyjnych narzędzi. Przy zachowaniu charakterystyki twarzy możliwe jest wyrównanie oczu, nadanie twarzy symetrii, odchudzenie policzków i podbródka, upiększenie nosa, wypełnienie warg, wybielenie zębów, wygładzenie skóry, porządkowanie fryzury oraz dodanie makijażu. Wszystkie akcje wymagają od użytkownika jedynie przesuwania suwaków reprezentujących parametry edycji.

Wygładzanie skóry może odbywać się na dwa sposoby. Całość można poprawić z użyciem opcji automatycznego wygładzania z użyciem opatentowanego algorytmu Clearskin, a do miejscowego retuszu niedoskonałości i zmarszczek warto skorzystać z odpowiedniego pędzla. Zmiana koloru szminki, oczu i wybielanie zębów również może zostać wykonana automatycznie, a dodatkowo istnieje możliwość łatwego powiększenia źrenic fotografowanej osoby oraz manipulacja kolorem tęczówki. Dla uzyskania odpowiedniego nastroju można również przestawić oświetlenie twarzy fotografowanej osoby.

Program może pracować samodzielnie lub jako wtyczka do Photoshopa, Lightrooma i Aperture. Co ważne, w tym programie można retuszować zdjęcia w formatach RAW jeszcze przed wywołaniem. Wersja testowa nie pozwala zapisywać na dysku zdjęć po retuszu i przez cały czas pracy pokazuje znak wodny.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!