r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

PortraitPro 17.1.4

Strona główna Mac Grafika Narzędzia dla fotografów
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PortraitPro to zaawansowany program do retuszu zdjęć portretowych, który łączy ogromne możliwości z prostotą interfejsu i wiele czynności może wykonać automatycznie.

Po wyborze płci modela i oznaczeniu charakterystycznych punktów twarzy program pozwala na upiększenie jej użyciem predefiniowanych ustawień lub ręczne z pomocą precyzyjnych narzędzi. Przy zachowaniu charakterystyki twarzy możliwe jest wyrównanie oczu, nadanie twarzy symetrii, odchudzenie policzków i podbródka, upiększenie nosa, wypełnienie warg, wybielenie zębów, wygładzenie skóry, porządkowanie fryzury oraz dodanie makijażu. Wszystkie akcje wymagają od użytkownika jedynie przesuwania suwaków reprezentujących parametry edycji.

Wygładzanie skóry może odbywać się na dwa sposoby. Całość można poprawić z użyciem opcji automatycznego wygładzania z użyciem opatentowanego algorytmu Clearskin, a do miejscowego retuszu niedoskonałości i zmarszczek warto skorzystać z odpowiedniego pędzla. Zmiana koloru szminki, oczu i wybielanie zębów również może zostać wykonana automatycznie, a dodatkowo istnieje możliwość łatwego powiększenia źrenic fotografowanej osoby oraz manipulacja kolorem tęczówki. Dla uzyskania odpowiedniego nastroju można również przestawić oświetlenie twarzy fotografowanej osoby.

Program może pracować samodzielnie lub jako wtyczka do Photoshopa, Lightrooma i Aperture. Co ważne, w tym programie można retuszować zdjęcia w formatach RAW jeszcze przed wywołaniem. Wersja testowa nie pozwala zapisywać na dysku zdjęć po retuszu i przez cały czas pracy pokazuje znak wodny.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

PortraitPro 15 poprawi modelce twarz i namaluje makijaż

9
22.09.2015  •  Anna Rymsza

Retusz portretów nie jest zadaniem łatwym i nawet osobom z doskonałą znajomością Photoshopa potrafi zająć długie godziny. Proces ten można oczywiście przyspieszyć i tu z pomocą przychodzi PortraitPro – program, który pozwoli poprawić twarze i wprowadzić sporo kosmetycznych zmian. W wydanej niedawno wersji 15 pojawiła się także możliwość namalowania modelkom naturalnie wyglądającego makijażu kilkoma kliknięciami. PortraitPro łączy ogromne możliwości z prostotą interfejsu i wiele czynności może wykonać automatycznie. Po wyborze płci modela i oznaczeniu charakterystycznych punktów twarzy…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 22.09.2015 21:55

Warto sprawdzić, bo PortraitPro będzie pracować jako wtyczka ze wszystkimi programami, które obsługują wtyczki Photoshopa

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.