PortraitPro Body PortraitPro Body 3.5.1.0

Strona główna Mac Grafika Narzędzia dla fotografów
Pobierz program

PortraitPro Body to wersja znanego programu do retuszu, przeznaczona do pracy z całym ciałem. Można w nim szybko uzyskać pożądane efekty wyszczuplenia, wygładzenia skóry, poprawy muskulatury, kształtów, wzrostu, długości szyi i tym podobnych, a także podstawowego retuszu twarzy, jeśli jest potrzebny.

Praca w programie jest bardzo intuicyjna. Na początku należy zaznaczyć specjalnymi prowadnicami stawy i kontury ciała modela lub modelki. Kolejne poprawki można wprowadzić z pomocą łatwych w użyciu suwaków, określając w ten sposób grubość kończyn, wysokość talii, krągłość biustu, szerokość ramion i tym podobne parametry, różne dla kobiet i mężczyzn. Parametry są dość szczegółowe, by dać możliwość dopracowania kształtów ciała na zdjęciu. Oczywiście trzeba się czasami liczyć z tym, że tło zostanie nieznacznie zaburzone po zmianie kształtu postaci.

W programie znajduje się też kilka narzędzi do ręcznego retuszu, przypominających to, co oferuje „formowanie” w Photoshopie. Można tu wygładzić krawędzie, zmniejszyć lub powiększyć części ciała pędzlami, przesunąć fragmenty obrazu i tak dalej.

W każdej chwili można skorzystać z podglądu przed i po zmianach, wygładzić skórę osoby na zdjęciu, przeprowadzić bazowy retusz twarzy, a na koniec także nałożyć na zdjęcie efekty.

Program dostępny jest w dwóch wersjach. Opisana tu podstawowa działa samodzielnie, bardziej zaawansowana Studio zaś może działać jako wtyczka dla Photoshopa, otwierać RAW-y i pracować w różnych przestrzeniach barw.

Wersja próbna programu działa przez 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!