Portunes Portunes 1.9

Strona główna Android Bezpieczeństwo Inne programy do zabezpieczeń
Pobierz program
lub zeskanuj:

Portunes to niewielka aplikacja przygotowana specjalnie z myślą o urządzeniach mobilnych przez firmę TrustPort zajmującą się bezpieczeństwem komputerowym. Dzięki niej użytkownik otrzymuje bezpieczne miejsce do przechowywania wrażliwych danych, takich jak hasła, dane do skrzynki pocztowej, czy bardzo istotnych kontaktów.

Po instalacji użytkownik wpisuje hasło główne – to właśnie ono zabezpiecza wszelkie przechowywane w aplikacji dane poprzez ich zaszyfrowanie. Mogą być one przechowywane lokalnie, tylko na konkretnym urządzeniu, ale również synchronizowane w ramach usługi chmury internetowej Dropbox. Główny ekran przedstawia wszystkie zapisane dane posegregowane alfabetycznie. Aplikacja pozwala na szybkie wyszukiwanie, a także separowanie zapisów. Podczas dodawania nowych danych użytkownik może skorzystać z jednego z wielu dostępnych wzorców: dla karty kredytowej, konta bankowego, konta w serwisie internetowym, danych dostępowych do sklepu internetowego, czy nawet sieci bezprzewodowej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby dodać dowolną bezpieczną notatkę i w niej zebrać zbiorcze informacje różnego typu.

Możliwe jest także udostępnianie wrażliwych danych poprzez ich wysłanie za pomocą poczty email, wiadomości SMS, a także skopiowanie do schowka systemowego w celu wykorzystania w innej aplikacji. Dodatkowe opcje Portunes pozwalają np. na automatyczną zamianę wszelkich wprowadzanych adresów internetowych na linki klikane w celu szybszego dostępu do stron.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!