Portunes Portunes version 2.0.2

Strona główna iOS Bezpieczeństwo Inne programy do zabezpieczeń
Pobierz program
lub zeskanuj:

TrustPort Portunes jest aplikacją pozwalającą w bezpieczny sposób przechowywać na urządzeniu mobilnym wrażliwe informacje, jak np. adresy e-mail, dane kont bankowych, dane logowania do różnych usług, dane teleadresowe znajomych, proste notatki i wiele więcej.

Po pierwszym włączeniu aplikacja poprosi o ustawienie hasła odbezpieczającego bazę zgromadzonych danych. Po tym można już zacząć uzupełniać ją danymi jednego z przygotowanych typów. Pod tym względem trudno coś zarzucić aplikacji, gdyż wybór jest spory, a każdy typ ma inny, sensownie dobrany, zestaw pół, których uzupełnienie jest zawsze opcjonalne (jedynym obowiązkowym polem jest etykieta). Po naciśnięciu któregoś z pół formularzy jego zawartość zostanie przekopiowana do schowka systemowego. Prócz tego można również otworzyć menu, gdzie prócz obsługi schowka, znajduje się możliwość przesłania danych całego wpisu pocztą elektroniczną, czy SMS-em.

Warto zwrócić uwagę też na inne funkcje aplikacji. Jedną z nich jest możliwość synchronizacji przechowywanych danych np. za pośrednictwem Dropboksa (wpierw trzeba w ustawieniach wybrać, której usługi chcemy używać). Inną ciekawą opcją jest generator haseł. Można w nim ustawić jakich zestawów znaków ma używać generator oraz jakiej długości hasła nas interesują. Opcje te są dostępne w ekranie ustawień. Tam też znalazły się różne opcje dotyczące logowania, czy resetowania hasła. Nie mniej pozytywnie na odbiór aplikacji wpływa spójny i dopracowany wygląd, jak i ergonomiczny interfejs – aplikacja posiada stosunkowo duże możliwości konfiguracji, do których łatwo można się dostać, a równocześnie nie są one nadmiernie eksponowane, przez co przestrzeń użytkowa jest bardzo dobrze wykorzystana.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!