r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Porządki w licencjonowaniu dla organizacji non-profit

Strona główna Aktualności

Koniec roku, czas więc na podsumowania i porządki - również w firmie Microsoft, która przeprowadza audyt wykorzystania licencji grupowych w obniżonej cenie dla organizacji non-profit, czyli w ramach programu Academic Volume. O skali tych porządków boleśnie przekonały się już... domy spokojnej starości w Australii.

Microsoft zakwestionował właśnie prawo do korzystania z programów licencjonowania Academic przez 1300 instytucji prowadzących 2900 placówek w Australii. Korporacja twierdzi, że tego typu instytucje nie mieszczą się w definicji organizacji uprawnionych do korzystania z programu. Sprawa jest o tyle poważna, że instytucje te z rozwiązań Microsoftu korzystają od lat, nic dziwnego więc, że cała infrastruktura zbudowana jest w oparciu o takie produkty jak Office, SharePoint i SQL Server. Teraz, by dalej z nich korzystać, trzeba zapłacić za licencje komercyjne - cztery razy więcej, niż dotychczas.

Jest również dobra wiadomość - Microsoft przygotowuje specjalny program licencjonowania dla organizacji charytatywnych i non-profit, więc jeśli firma stanie na wysokości zadania i upora się szybko z przygotowaniami, być może w przypadku australijskich domów spokojnej starości i innych tego typu instytucji skończy się tylko na dyskusjach. Poza programami licencjonowania grupowego Microsoft systematycznie przekazuje podmiotom non-profit oprogramowanie również w formie zwyczajnej darowizny - w mijającym roku jego wartość wyniosła ponad 22 miliony dolarów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.