r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Posiadacze PS3 odcinani od Sieci w GTA V, a daty premiery PC w dalszym ciągu nie ma

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Mija już rok, odkąd Grand Theft Auto V zadebiutowało na konsolach, niby tak przy okazji bijąc kilka imponujących rekordów, niemniej gra wciąż kręci się w czytnikach. Podczas gdy komputerowcy oraz fani sprzętów nowej generacji dalej czekają na swoją wersję tytułu, posiadacze starszych platform spędzają wolny czas ze znajomymi bandytami w GTA Online, czyli sieciowej części produkcji. Szkoda, że niedawno liczebność gangów się zmniejszyła, a to z powodu odcięcia od sieci PlayStation 3 w najtańszym wydaniu 12GB.

Porcja wieloosobowa projektu nie miała lekkiego startu, bowiem Rockstar borykał się z licznymi problemami wieku niemowlęcego, co później postarano się graczom trochę zrekompensować. Od wielu miesięcy jednak szaleństwo online działa już bez przycięć, a do tego wzbogacane jest regularnie o kolejne nowe elementy w postaci pojazdów, strojów czy misji do wykonywania. Za każdym razem wiąże się to z pobraniem sporych rozmiarów aktualizacji na dysk twardy konsoli i w obecnej chwili potrzebne do zabawy pliki zwyczajnie przestały się mieścić na modelach PS3 bez dysku twardego. Jeżeli ktoś chciał jak najtaniej kupić sprzęt Sony z myślą wyłącznie o Grand Theft Auto V to teraz musi rozejrzeć się za HDD do zamontowania, chyba że wystarczy mu rozpisany na trzech charyzmatycznych bohaterów tryb fabularny, który działać będzie bez przeszkód.

r   e   k   l   a   m   a

Nie za bardzo wiedzą, co mają robić komputerowcy, którym Rockstar na jesień obiecał ich wersję hitu, obok wydań na Xboksa One oraz PlayStation 4. Trudno jest myśleć o rozbudowie zestawu PC z myślą o płynnej rozgrywce, kiedy wymagań systemowych gry do tej pory zwyczajnie nie ujawniono. GTA IV do najbardziej zoptymalizowanych produkcji przecież nie należało i nic nie wskazuje na to, by w przypadku kontynuacji sytuacja miała wyglądać lepiej, przynajmniej w okolicach premiery (nie mówimy na razie o kolejnych łatkach). Co innego, że daty debiutu najlepszych graficznie wersji jeszcze nie ujawniono, a tutaj już wrzesień... Coraz częściej słyszy się plotki o przesunięciu gry.

Niewykluczone, że zamiast 7 listopada, odświeżonego Grand Theft Auto V doczekamy się dopiero w 2015 roku. Można się spierać, czy dzieło tego kalibru potrzebuje w ogóle promocji, ale coś się jednak w temacie marketingu produktu powinno dziać, a jest cisza. Pocieszające są tylko słowa szefów Take-Two Interactive, któremu podlega Rockstar, bo nie dalej jak na początku sierpnia w spotkaniu z inwestorami powtórzyli oni jesień, jako orientacyjny termin debiutu projektu. Czemu więc trzymają nas tak w niepewności?

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.