Posiadacze starszych iPadów zgłaszają poważne problemy po instalacji iOS-a 9.3

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Podczas poniedziałkowej konferencji Apple, obok nowego iPhone’a SE i mniejszego wariantu iPada Pro, zaprezentowano także nowe wersje systemów operacyjnych OS X i iOS. Zostały one w tym samym momencie udostępnione użytkownikom. Okazuje się, że proces aktualizacji oprogramowania na części urządzeń powoduje spore problemy, które do teraz nie doczekały się rozwiązania.

Najważniejszą i najbardziej rzucającą się w oczy nowością w mobilnym systemie Apple jest oczywiście tryb nocny. Działa on na takiej samej zasadzie jak np. f.lux, czyli w zależności od pory dnia redukuje zakres podświetlenia o niebieskie światło. Nowości jest więcej i zapoznać można się z nimi w artykule poświęconym najnowszym wersjom oprogramowania Apple.

Okazuje się jednak, że nowy iOS oprócz licznych nowości przynosi także niektórym sporo problemów. Na łamach oficjalnego forum Apple pojawiły się wpisy użytkowników, którzy po zaktualizowaniu nie mogą dalej korzystać ze swoich iPadów drugiej i trzeciej generacji czy iPadów Mini. Urządzenia nie mogą być bowiem uruchomione z powodu błędu, który uniemożliwia aktywację. Problemy nie rozwiązuje nawet rozłączenie urządzenia z Apple ID czy usługą iCloud.

Oczywiście tego typu problemy nie są (niestety) niczym niezwykłym w przypadku aktualizacji, niemniej od premiery nowych wersji systemów upłynęło już wiele godzin, a problem pozostaje nierozwiązany. Jak informuje Apple Insider, nie wiadomo także co sprawia, że część egzemplarzy została na razie skutecznie pozbawiona funkcjonalności, gdy inne przeszły aktualizację bezproblemowo.

Problem stanowi także fakt, że w przytaczanym wcześniej wątku z oficjalnego forum Apple biorą aktywny udział także przedstawiciele Apple. Na razie trudno stwierdzić, aby udało im się osiągnąć więcej, niż rozkładanie rąk w geście bezradności. Posiadaczom iPadów, których nie udało się poprawnie zaktualizować do iOS-a 9.3 pozostaje zatem czekać na oficjalne kroki Apple w tej sprawie.

© dobreprogramy