r   e   k   l   a   m   a
reklama

Pośród 75 milionów fanów Steam za mało jest Polaków, byśmy płacili w złotówkach?

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

W trakcie naszej ostatniej akcji rozdawania gier Electronic Arts pojawiło się wiele głosów, że cyfrowa platforma Origin firmy ma nad konkurencyjną Steam taką choćby przewagę, iż umożliwia zapłacenie za zakupy złotówkami. Valve pochwaliło się podczas zamkniętej imprezy Steam Dev Days, że ich sklep ma już przeszło 75 milionów użytkowników (dla przypomnienia, w zeszłym tygodniu mówiło się jeszcze o 65). Krajowi gracze również dołożyli się do tego wyniku. Widać jednak nie jesteśmy tak liczną grupą, byśmy znaleźli się w gronie kolejnych państw, których waluty Steam obsłuży w rozpoczętym 2014 roku.

Do brazylijskiego reala, brytyjskiego funta, amerykańskiego dolara, rosyjskich rubli i ogólnoeuropejskiego euro dołączą na przestrzeni nadchodzących kilku miesięcy waluty Australii, Filipin, Indii, Japonii, Kanady, Malezji, Meksyku, Norwegii, Nowej Zelandii, Singapuru,Tajlandii oraz naszych wschodnich sąsiadów z Ukrainy. Aż chciałoby się zajrzeć w takie procentowe zestawienie nacji korzystających ze Steam, nieprawdaż? Nie należy oczywiście zapominać, że uruchomienie płatności w lokalnej walucie to nie jest zwykłe pstryknięcie odpowiedniego przełącznika na ogromnym panelu kontrolnym, lecz wiąże się z tym jednak szereg procedur. Pytanie tylko czy w ogóle Polskę rozpatrywano...

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieAsus VivoBook Flip 14: laptop, który staje się tabletem