reklama

Postacie Disneya powrócą w przeróbkach klasycznych gier

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Wyraźnie coraz bardziej opłaca się przygotowywać przeróbki starszych gier. SEGA postanowiła sięgnąć do 1990 roku, kiedy to na konsoli Mega Drive firmy pojawiła się platformówka Castle of Illusion z Myszką Miki — nowa wersja tytułu powstaje w Australii, a przygotowywana jest z myślą o cyfrowych rynkach Xbox Live, PlayStation Network oraz platformach dystrybucji PC. To jednak nie jedyne odświeżanie przygód postaci Disneya w ostatnim czasie.

Tylko nieco dalej wstecz, bo do roku 1989, cofnąć zdecydował się japoński Capcom. W przypadku przygód Wujka Sknerusa w DuckTales Remastered przyjęto jednak nieco inną strategię, niż SEGA z Castle of Illusions — zamiast przenosić wszystko do w pełni trójwymiarowego środowiska, postanowiono pozostawić najważniejsze grafiki w 2D, by lepiej oddać ducha pierwowzoru, przerysowując je tylko w wysokiej rozdzielczości. Obie gry zadebiutują w lecie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama