Postbox Express 1.0.1

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Postbox Express to darmowa wersja klienta poczty Postbox pozbawiona niektórych narzędzi. Aplikacja posiada typowe funkcje związane z organizacją, tworzeniem, edycją i odbieraniem poczty. Oprócz zwykłych funkcji program oferuje możliwość tworzenia bibliotek zawierających załączniki e-maili. Użytkownik może w ograniczonym zakresie korzystać z wyszukiwarki - dotyczy to np. przeglądania historii. Dostępny jest widok konwersacji znany z poczty Gmail, uproszczony widok folderów i konta czy integracja z niektórymi programami. Postbox Express obsługuje POP, IMAP, RSS, listy dyskusyjne, a także usługi społecznościowe - Facebooka i Twittera. Ponadto program posiada zabezpieczenia antyphishingowe. Pozwala na import ustawień z takich klientów poczty jak na przykład Mozilla Thunderbird.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

stosunkowo mało ważący instalator, intuicyjność interfejsu graficznego użytkownika
tylko j. angielski, brak kreatora konfiguracji konta pocztowego po pierwszym uruchomieniu

Postbox Express jest kolejnym programem do przeglądania poczty internetowej. Ma wszystko co jest potrzebne do zarządzania pocztą e-mail, czyli odbieranie i pisanie wiadomości. Krótko mówiąc - Postbox Express jest najbardziej podstawowym programem e-mail. Zero wodotrysków i zbędnych dodatków. Jego podstawowość ma swoje plusy - instalator waży 8MB, ale niestety ma też swoje minusy. Bardzo brakuje mi kreatora konfiguracji konta pocztowego e-mail przy pierwszym uruchomieniu programu. Mimo to konto pocztowe jest łatwe do skonfigurowania dzięki intuicyjnemu interfejsowi graficznemu. Niestety, zła wiadomość dla przyzwyczajonych do wszechobecności języka polskiego - program jest dostępny tylko po angielsku, ale konfiguracja i operowanie Postboxem jest dziecinnie proste.
PE może śmiało konkurować z innymi darmowymi przeglądarkami poczty e-mail ze swoją prostotą.

13.08.2011 00:28 | Recenzja do wersji 1.0.1

Komentarze

0 nowych
darek719   42 #11 08.12.2014 12:53

brakuje mi tylko polskiego jezyka

  #10 02.08.2014 08:48

Brak konfiguracji IMAP, dodatkowy szajs facebook i inne gadżety.

  #9 27.08.2013 14:19

Zainstalowało się dobrze, konfiguracja bezproblemowa. Okienko odczytu maila kiepsko czytelne (domyślna mała czcionka z szeryfami, której nie potrafiłem przestawić na szybko na inną - czyli program mało intuicyjny w tej kwestii :p).

Ale co gorsze i dlaczego piszę tu komentarz. Jestem użytkownikiem bardzo mało grzebiącym w systemie, odwiedzającym w internecie tylko kilka (dosłownie) stron. Komputer czysty, skanowany płatnymi różnymi ochronami. I co ciekawe pierwszy raz od ponad roku dostałem na skrzynkę pocztową SPAM. I stało to się w kilka minut po instalacji tego programu. Przypadek? Nie sądzę. Bardzo żałuję, że mój adres, czysty i nieskażony w wyniku instalacji tego programu powędrował po prostu gdzieś do jakiejś bazy spamerskiej :(
Na pohybel temu programowi. Nie instalujcie go. Podanie mu swojego adresu mailowego w konfiguracji jest moim zdaniem równoznaczne z udostępnieniem swojego adresu spamerom.

  #8 06.01.2013 12:30

szukalem dlugo malego programu pocztowego, ktory obsluguje IMAP. wczesniej caly czas korzystalem z TheBat!, z ktorego takze bylem zadowolony. Postboxa zainstalowanego mam na laptopie, i dzieki IMAP wiem kiedy dostaje poczte a listy zostaja na serwerze. Program ladny i stabilny. Rozszerzenie dzieki ktoremu przy minimalizacji schodzi do traya to zaden problem, instalacja zajmuje 5sek, wiec nie ma co robic z tego afery. Ważne tylko, żeby rozszerzenie ściagnac do wersji 1.xx a nie do 3.xx, ktore obsluguje tylko wersje platna.
Konfiguracja konta zajmuje 1min, gdzie program sam podpowiedzial porty smtp i pop, jesli chcemy korzystac z IMAP, musimy zmienic to recznie przy konfuguracji.
Swietny program!

maaaniek   3 #7 14.12.2011 03:23

IMAP czyli można mieć szybko wiadomości, ponad to RSS itp.. czyli jest to program który warto mieć cały czas włączony. Ale o prostym minimalizowaniu do tray-a nie pomyśleli...tragedia! będzie tak wisiał na dole cały czas ... :( szkoda słów.. Trzeba jakieś wtyczki instalowac by zminimalizować.. Normalnie w głowie się nie mieści, kto ten program pisał? ..to żart jakiś jest ..

  #6 19.10.2011 14:05

a to nie jest tak, że Postbox wziął kod od Thunderbirda i go sam dopasował ? Z tego co pamiętam, to Thunderbird ma kilka milionów linii kodu i aby od zera napisać taki progs to kilka lat upłynie. więc programiści Postboxa wzieli kod dostepny od thunderbirda i voila. mamy kolejnego klienta poczty :)

  #5 05.09.2011 19:31

szybszy niż TB, szybciej wszystko się wczytuje z serwera. TB miał z imapem wielki problem. Przynajmniej u mnie

  #4 21.06.2010 15:52

Fakt, bardzo podobny thunderbird'a... Jednak w odróżnieniu od niego konta IMAP działają bez najmniejszych problemów. Postbox nie dodaje podwójnych katalogów, przy starcie pobiera pocztę z wszystkich kont (na thunderbirdzie mimo ustawień funkcja nie działa!!!) i nie podwaja pobieranych i kasowanych wiadomości. Jednym słowem poprawnie działający thunderbird bez interfejsu w PL. Jeśli ktoś chce upajać się mnogością dodatków musi zakupić pełną wersję programu...

  #3 17.06.2010 20:34

Wygląda ciekawie, może ktoś wie czy potrafi on transportować dane z The Bat! Kończy się okres testowy a jakoś nie jestem przekonany do Grzmotoptaka ;).

  #2 17.06.2010 18:58

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Podoba mi się zarządzanie spamem. Szkoda tylko, że nie ma wersji PL, ale to nie jest, przynajmniej dla mnie, wielki problem.
Pozdrawiam.

spajder'eu   2 #1 17.06.2010 15:34

Strasznie podobny do Thunderbirda, przy którym i tak pozostanę.