PotPlayer PotPlayer 1.7.21465

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze plików audio i wideo
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PotPlayer to oferujący ogromne możliwości odtwarzacz multimediów, stworzony jako kontynuacja popularnego KMplayera. Pozwala on odtwarzać pliki audio i wideo w wielu popularnych formatach, płyty DVD, sygnał z tunerów TV/SAT i kamer cyfrowych, strumieni z Internetu itp., doskonale radząc sobie przy tym z materiałami w wysokich rozdzielczościach HD.

Program pomimo na pierwszy rzut oka prostego interfejsu graficznego posiada olbrzymie możliwości konfiguracji poszczególnych aspektów odtwarzanych multimediów. O jego potencjale przekonać się można wchodząc w ustawienia odtwarzacza. Znajduje się tam cały szereg funkcji pozwalających dostosować zarówno obraz, jak również dźwięk i napisy odtwarzanego filmu.

Wśród oferowanych opcji konfiguracyjnych znalazły się funkcje do ustawiania przestrzeni kolorów obrazu, zmiany jego rozmiarów, proporcji i pozycji na ekranie, wiele narzędzi i filtrów do poprawy jakości odtwarzanego obrazu itp. W przypadku dźwięku PotPlayer pozwala kierować go na różne wyjścia audio, przeprowadzać proces resamplingu i normalizacji, kontrolować głośność na każdym z kanałów, a także zmieniać jego barwę za pośrednictwem wbudowanego equalizera. Nie zabrało także ciekawych funkcji dotyczących napisów - m.in. formatowanie czcionki, rendering, pozycja na ekranie itp.

Ogromną zaletą programu PotPlayer jest możliwość łatwego konfigurowania skrótów klawiszowych, a także tworzenie profilów z ustawieniami. To ostatnie ma duże znaczenie i poprawia wygodę pracy kiedy często zmieniamy urządzenie, na którym odtwarzamy multimedia (np. komputer, telewizor). Nie bez znaczenia jest także obsługa materiałów wideo w 3D.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

dodatki i rozszerzenia, duża ilość kodeków, odtwarzanie wszystkich formatów, mnogość skrótów klawiaturowych,personalizacja ustawień, dowolny język
nie znalazłem
ocena użytkownika
15.11.2018 00:10 • Recenzja do wersji 1.7.14804

Na początek istotne dane mojego komputera:
- Windows 7 Professional 64-bit,
- procesor Intel M Core 2 Duo E7500
- CPU 2,93 GHz 2,13 GHz
- RAM 2GB (Intel Graphic Media Accelerator Driver)

Od pewnego czasu szukałem odtwarzacza audio/wideo, który by odtwarzał pliki AVCHD z mniejszym zużyciem procesora, niż Windows Media Player 12 (dalej zwany WMP), który żyłował CPU w porywach do 100%!. Miałem kiedyś VLC, ale jakoś mnie nie przekonał. Później okresowo używałem KMPlayera, którego następcą, zdaje się, jest PotPlayer (zwany dalej PP).

Przy omawianiu właściwości PP często będę go porównywał z WMP, bo oba odtwarzacze są w sumie podobne do siebie.
PP ma ascetyczny wygląd. Po jego uruchomieniu ukazuje się ciemny pulpit z nazwą odtwarzacza pośrodku, ale w lewym górnym rogu, w jednej, niepozornej zakładce, jest całe menu, dostępne po rozwinięciu. Trochę trudno się do niego przyzwyczaić, ale po jakim czasie wszystko jest logiczne i zrozumiałe. Poszczególne funkcje są zgromadzone w zakładkach: „Napisy”, „Wideo”, „Audio” (imponująca liczba ostawień wyjścia głośnikowego!), „Filtry, „Skórki”, zmiany proporcji klatki czy obrazu (i inne), każde dostępne w rozwijalnym podmenu. Imponujący wybór. Bez porównania większy niż w WMP, więc flagowy odtwarzacz Microsoftu może tylko PP pozazdrościć. Podobnie mnogość osobistych ustawień w preferencjach, czy mnogość wygodnych skrótów klawiaturowych to kolejne duże plusy dla PP.

No, ale czas na konkrety, czyli na porównanie jakości obrazu i dźwięku. Wybrałem do testu jeden wideoklip (w formacie mp4.), który następnie odtworzyłem w PP, WMP i Windows Media Center. Jeśli chodzi o jakość obrazu, to we wszystkich trzech była ona podobna. Natomiast jeśli chodzi o ścieżkę audio, to, szczerze mówiąc, lepiej wypadł tu WMP. Jego korektor graficzny, jakkolwiek podobny funkcyjnie do tego z PP, wyraźnie lepiej i soczyściej odtwarza pasma najniższe i najwyższe. To było słychać. Plus dla WMP (niewielki, ale jednak).

No i na koniec zasygnalizowane na wstępie odtwarzanie plików AVCHD. Nie mogę zrozumieć, dlaczego WMP potrzebuje tyle aż zasobów procesora (często żyłował w porywach do 100%!) na odtworzenie tego typu plików. To praktycznie na krawędzi awarii. Sam plik przy tym odtwarzany był z zacinaniem się, a momentami stawał w miejscu. A w PP? Ten sam plik (tu identyfikowany jako .mts) odtwarzał się płynnie i przy obciążeniu procesora średnio 70–80% (wskaźnik zużycia tylko kilka razy wyskakiwał na krótko ponad 90%, ale szybciutko wracał do wskazań średnich). Duży plus dla PP, który w tym wypadku okazał się dla mnie (a raczej dla mojego komputera) kołem ratunkowym!
Zdaję sobie sprawę, że w tak krótkim przeglądzie nie sposób wymienić wszystkich funkcji i zalet tego odtwarzacza. Skoncentrowałem się więc tylko na tych, które są dla mnie istotne. PP to doskonały odtwarzacz, lepszy niż WMP i chyba minimalnie lepszy (na ile pamięć mnie nie zawodzi), niż VLC. W sumie daję mu 5 gwiazdek i polecam wszystkim szukającym bardzo dobrego odtwarzacza plików audio/wideo.

Bogactwo konfiguracji ,prostota obsługi ,lekkość szybkość i płynność.
Nie posiada.
ocena użytkownika
13.05.2018 21:35 • Recenzja do wersji 1.7.10667

PotPlayer to obok VLC Media Player zdecydowanie najlepszy najbogatszy w opcje i możliwości ustawienia pod indywidualne preferencje użytkownika "darmowy" odtwarzacz video dostępny na komputery osobiste.
Program nigdy nie przysporzył mi jakichkolwiek problemów ,ze swojej strony gorąco polecam :)