Potyczki Algorytmiczne 2007 zakończone

Strona główna Aktualności

O autorze

W sobotę, 28 kwietnia, odbył się finał III edycji ogólnopolskiego konkursu algorytmicznego zorganizowanego przez Uniwersytet Warszawski i firmę ADB. W tym roku odnotowano ponad 3000 aktywnych uczestników, z których przeważająca większość reprezentowała Uniwersytet Warszawski, Wrocławski i Jagielloński.

Pierwsze miejsce zajął Paweł Gawrychowski z Uniwersytetu Wrocławskiego, drugie Marek Cygan z Uniwersytetu Warszawskiego, a trzecie Bartosz Walczak z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali laptopy marki Fujitsu Siemens oraz statuetki konkursu. Dwudziestka finalistów została także obdarowana pamiątkami oraz tzw. "Paszportem ADB" będącym rekrutacyjną przepustką do firmy ADB.

By wziąć udział w Potyczkach Algorytmicznych należało zalogować się na stronach internetowych konkursu. Logowanie rozpoczęło się 20 marca od godziny 00.00 i było możliwe do końca trwania konkursu. Zawody podzielono na tury, z których sześć przeprowadzono zdalnie przez witrynę konkursu.

Pierwsza runda internetowa odbyła się 10 kwietnia. 28 kwietnia finaliści zostali zaproszeni do siedziby firmy ADB w Zielonej Górze na decydującą, pieciogodzinną rundę, podczas której zawodnicy rozwiązywali od 5 do 7 zadań. Vortal dobreprogramy objął tegoroczną edycję patronatem medialnym.

© dobreprogramy