r   e   k   l   a   m   a
reklama

Poważna dziura w Quick Time dla Windows 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Najnowszy raport IBM X-Force dotyczący luk w bezpieczeństwie systemów operacyjnych w pierwszej połowie bieżącego roku zachwalał firmę Apple jako jedynego producenta, który poprawił wszystkie wykryte luki krytyczne w swoim systemie.

To bardzo dobra informacja dla użytkowników systemu Mac OS, jednak użytkownicy korzystający z oprogramowania firmy Apple na innych platformach nie mogą się już czuć tak bezpiecznie. Jak podaje serwis MacLife, ujawniono 10-letnią krytyczną lukę w bezpieczeństwie odtwarzacza Quick Time dla Windows umożliwiającą całkowite przejęcie kontroli nad komputerem z zainstalowanym systemem Windows 7. Wszystkiemu winna jest nieistniejąca już komenda „_Marshaled-pUnk,” odpowiedzialna za rysowanie grafiki w otwartym oknie bez potrzeby otwierania nowego. Mimo, że funkcja od dawna nie jest wykorzystywana, jej kod pozostał w odtwarzaczu.

Serwis MacLife pisząc o luce sprzed 10-lat nie wziął pod uwagę jednego drobnego faktu. System firmy Microsoft oznaczony jako Windows 7 istnieje na rynku od niecałego roku. Czyżby Apple celowo przygotowało i pozostawiło szkodliwy kod 10 lat temu by sabotować najnowszy system Microsoftu? Na to pytanie każdy może sobie odpowiedzieć sam ;)

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane