r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Poważna luka w Google Docs załatana

Strona główna Aktualności

Od czasu uruchomienia serwisu Google Docs spotkać można się z doniesieniami odnośnie z problemów z nadawaniem uprawnień dostępu do dokumentów innym osobom, niemożności usuwania obrazków z dokumentów oraz braku szyfrowania SSL w standardowej edycji pakietu. Niedawno do listy powodów, dla których warto wstrzymać się z korzystaniem z usługi doszła poważna luka w bezpieczeństwie, która pozwalała nieuprawnionym osobom uzyskać dostęp do dokumentów. Teraz Google usunęło błąd.

Problem dotyczył wąskiej grupy użytkowników, których dokumenty mogły zostać przypadkowo udostępnione innym osobom, a konkretnie konstrukcji interfejsu i funkcji o nazwie Udostępnij innym oraz Osoby posiadające dostęp. Dostępne w tym miejscu opcje prywatności pozwalały zdefiniować dostęp do edycji dokumentów osobom niezalogowanym. Ustawienia te nie dotyczyły jednak osób, które zostały zaproszone, ale wszystkich internautów.

Wiadomo, że usterka nie obejmowała plików arkuszy kalkulacyjnych, a jedynie dokumenty i prezentacje. Aby naprawić problem Google usunie wszystkich współpracowników i przeglądających dokumenty, co do których stwierdzono naruszenia.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.