reklama

Poważna luka w Office for Mac wciąż niezałatana

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft jak dotąd nie wydał łatki eliminującej groźną lukę w pakiecie Office for Mac. Specjaliści ostrzegają, że może być ona wkrótce wykorzystana przez cyberprzestępców.

We wtorek Microsoft wydał majowe biuletyny bezpieczeństwa dla systemu Windows. Wśród wyeliminowanych luk znalazły się dwie w programie PowerPoint, które pozwalają na zdalne wykonanie dowolnego kodu w momencie otwarcia odpowiednio spreparowanego dokumentu (biuletyn MS11-036). Niestety, taka aktualizacja jak dotąd nie ukazała się do wersji pakietu Office dla komputerów z systemem Mac OS X. Może więc zdarzyć się tak, że cyberprzestępcy wykorzystają ujawnione informacje o luce do zaatakowania pakietu w wersji na Maki.

Na szczęście problem dotyczy jedynie wcześniejszych wersji pakietu Office - najnowsze wydanie jest wolne od wykrytej luki. Co jednak mają zrobić użytkownicy starszych wydań programów biurowych Microsoftu? Chyba tylko czekać na aktualizację i trzymać kciuki, że cyberprzestępcy nie postanowią wykorzystać dziury. Warto zauważyć, że to już kolejna tego typu wpadka firmy z Redmond. Również wcześniej zdarzały się wypadki, kiedy Microsoft wydawał aktualizację bezpieczeństwa Office dla systemu Windows, zapominając o Mac OS X.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama