r   e   k   l   a   m   a
reklama

Poważna luka w produktach Symantec

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Eksperci eEye Digital Security ostrzegają przed poważną luką w produktach antywirusowych firmy Symantec, która w skrajnym przypadku może umożliwić atakującemu zdalne przejęcie całkowitej kontroli nad systemem użytkownika bez jakichkolwiek jego czynności. Stwarza to tym samym nie tylko możliwość zwykłego zniszczenia przechowywanych na komputerze danych, ale również ich ujawnienia i kradzieży, co często wiąże się z o wiele większymi stratami. Symantec potwierdził przyjęcie zgłoszenia o usterce i wszczął już odpowiednie procedury.

Produkty antywirusowe Symantec są obecne na ponad 200 milionach komputerów, zarówno korporacyjnych, jak i domowych. Ryzyko, jakie niesie za sobą ujawnienie opisywanej luki jest zatem dość spore, jednak eEye uspokaja - jak dotąd nie odnotowano jakiegokolwiek kodu eksploatującego problem, zatem na chwilę obecną nie należy spodziewać się fali zmasowanych ataków.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii