r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Poważna wada w zabezpieczeniu Androida

Strona główna Aktualności

Zła wiadomość dla użytkowników smartphone’ów z zainstalowanym systemem Android. Na skutek błędu w oprogramowaniu praktycznie każdy może odblokować telefon. Google powinien jak najszybciej naprawić wadę, alarmują specjaliści.

Zabezpieczony hasłem ekran logowania w Androidzie nie stanowi żadnej przeszkody dla osoby chcącej nielegalnie korzystać z telefonu. Obejście hasła jest bajecznie proste. Wystarczy poczekać aż ktoś zadzwoni, następnie kliknąć przycisk „Wstecz”, który pojawi się razem z ekranem logowania. W ten sposób bez wpisywania hasła można uzyskać dostęp do danych znajdujących się w telefonie: e-maili, książki adresowej, historii odwiedzanych stron internetowych itp. Oczywiście, opisany sposób wymaga odrobiny cierpliwości, jednak dla złodzieja zapewne nie będzie to wielki wysiłek.

Wada w oprogramowaniu Androida pojawiła się w wersji 2.01. Jak dotąd problem z ekranem logowania dostrzeżono w telefonach Motorola Droid (w Europie znanych jako Motorola Milestone). Według serwisu TechCrunch rzecznik Google’a już poinformował media, że niebezpieczny błąd w systemie zostanie wkrótce usunięty. Jesteśmy świadomi problemu i pracujemy nad dostarczeniem poprawki dla Motoroli Droid - powiedział przedstawiciel firmy.

r   e   k   l   a   m   a

Bardzo podobny błąd umożliwiający obejście ekranu logowania pojawił się w 2008 roku w oprogramowaniu Apple’a. Dotyczył on iPhone’ów i iPodów touch. Dzięki informacjom mediów Apple bardzo szybko wprowadził aktualizację, która eliminowała wadę.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.