Power Pack Premium Alu. HAMA prezentuje stylowy powerbank

Strona główna Aktualności
Power Pack Premium Alu
Power Pack Premium Alu

O autorze

Niemiecka marka HAMA wprowadza na rynek elegancko zaprojektowany bank energii o imponującej pojemności od 12000 mAh. Akumulator zamknięty został w nietuzinkowej złotej lub antracytowej obudowie, wykonanej z aluminium. Materiał ten gwarantuje nie tylko wytrzymałość, ale też świetne rozprowadzanie ciepła podczas pracy. Urządzenie obsługuje metodę ładowania Qualcomm Quick Charge 3.0, zapewniającą nawet czterokrotnie szybsze ładowanie, niż prostsze modele.

Premium Alu stawia na kanciastą, minimalistycznie zaprojektowaną obudowę, przywodzącą na myśl klasyczne bryły. Dysponuje pojemnością rzędu 12000 mAh, co pozwoli naładować urządzenie mobilne co najmniej trzykrotnie. Dzięki technice ładowania Qualcoom Quick Charge 3.0 telefon, tablet czy jakiekolwiek inne urządzenie można ładować nawet o 38 proc. szybciej od modeli z QC 2.0, dwa razy szybciej od modeli z QC 1.0 i aż czterokrotnie wydajniej od tych ładowanych w tradycyjny sposób.

Atestowane ogniwa zapewniają najwyższy standard bezpieczeństwa i najlepszą jakość. Dzięki dwóm portom umożliwia jednoczesne napełnienie baterii dwóch urządzeń przenośnych. Zaś sam rozładowany powerbank, dysponujący akumulatorem litowo-polimerowym, przywraca się do pełnej funkcjonalności za pomocą najprostszej ładowarki USB, przy użyciu kabla micro-USB lub kabla USB typu C. Stylowa aluminiowa obudowa gwarantuje dobre odprowadzanie ciepła.

Poziom wydajności Premium Alu w każdej chwili można sprawdzić na ekranie LED. Wyposażony jest w gniazdo USB-C prądu ładującego i rozładowującego z technologią Power Delivery do maks. 3 A. Producent pomyślał także o trzech rodzajach zabezpieczenia: przeciążeniowym, przed głębokim rozładowaniem i przed zwarciem. Maksymalna moc wyjściowa tego mobilnego banku energii wynosi 18W/3A. Waży 230 g, a jego wymiary to 74 mm × 13,5 mm × 117 mm. Kupimy go za 149 zł i jest objęty dwuletnią gwarancją.

Prezentowa nuta praktyczności

Okazuje się, że gadżet w postaci powerbanka to także doskonały prezent z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet. Z przeprowadzonej wideo-ankiety wśród młodego pokolenia za dobry, praktyczny wybór uważa go ok. 90 proc. pań i blisko 70 proc. mężczyzn.

Odbiór takich urządzeń przez osoby różnej płci zawsze będzie nieco inny. Kobiety kładą nacisk na takie cechy jak niewielkiego gabaryty takiego urządzenia, jego pojemność, estetyka, łatwość obsługi, niezawodność i kolor, pasujący np. do telefonu. Natomiast mężczyźni wymieniają takie same właściwości przenośnego banku energii, ale również umieszczenie w nim więcej niż jednego portu. Wyraźnie częściej zwracają też uwagę na natężenie prądu, jakie jest zdolny wygenerować powerbank.

© dobreprogramy
s